top of page
Biz teslim ediyoruz

Kargo ve İade Prosedürleri

Türkiye İçerisine Gönderilen Siparişler için İade/İptal ve Değişim Koşulları

 

Ürün İade/İptal/Değişim taleplerinin gerçekleştirilmesi 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ve yürürlükteki diğer yasalar esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir

Ürün/ürünlerin kendi gerçek kutusu içinde olması gerekmektedir.

Ürün/ürünlere ait faturanın mevcut olması şartı aranmaktadır.

Ürün/ürünlerin varsa tüm yan aparatlarının tam ve eksiksiz olması şartı aranmaktadır.

Alınan ürün/ürünlerle beraber varsa gönderilen tüm hediye unsurların geri verilmesi gerekmektedir.

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler kapsamındaki iadesi kabul edilmemektedir.

Faturası düzenlenmiş/oluşturulmuş ürün/ürünlerin iptali kabul edilmemektedir. Bu tür durumlarda iade süreci başlatılmalıdır.

Satın alınan ürünün tedarik edilmesinin imkânsız hale gelmesi durumunda, satıcı bu durumu öğrendiği günden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak mail, mesaj ya da mesajlama uygulamalarından herhangi birini kullanarak alıcıya bu durumu bildirerek siparişi iptal edebilmektedir. Bu durum kaynaklı para iadesi de 3 iş günü içinde Alıcı’ya iade edilir.

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez ya da banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

İade/İptal/Değişim İşlem Sürecini Nasıl Başlatabilirim?

 

https://iffbgroup.com internet sitesi üzerinden ‘’Siparişlerim’’ menüsü içerisindeki ‘’Kolay İade’’ butonunu tıklayarak, info@iffbgroup.com adresine mail atarak veya hafta içi her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında, Cumartesi günü saat 13:00'a kadar +90 507 301 31 48 numaradan arayarak sürecinizi başlatabilirsiniz.

İade/İptal etmek istediğiniz ürün adını, ürün adedini ve iade nedenini seçiniz ve talebinizi onaylayınız.

İade/İptal edeceğiniz ürünleri anlaşmalı olduğumuz Kargo firmasıyla gönderim yapmanız gerekmektedir.

Firmamızdan alacağınız anlaşma kodunu kullanarak gönderim yapabilirsiniz.

Anlaşmalı kargoyla gönderilmeyen gönderiler kabul edilmeyecektir. Bu nedenle kargoya vermeden önce firmamızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Değişim işlemleri için de iade işlem süreç basamakları takip edilmektedir.

Ayrıca size en yakın mağazamızdan faturanız ile birlikte değişim yapabilirsiniz.

 

Hasarlı veya Kırık Gelen Ürün için Yapılması Gerekenler

 

Ürününüzün kargo kaynaklı kırık veya hasarlı olduğunu teslim alırken tespit ettiyseniz “Hasar Tespit Tutanağı” tutturmanız gereklidir.

Kargo görevlisinin tutanak düzenlemediği bu ve benzeri durumlarda ürünü teslim almayarak iadenizi gerçekleştirebilirsiniz ya da ürünü teslim aldığınız gün, tüm kırık parçaların bir arada olduğu ya da hasarlı olan ürünün fotoğrafını info@iffbgroup.com mail adresine sipariş numaranız ve ürün barkodları ve adetleri ile göndermeniz gerekmektedir.

Hasarlı olan ürünlerinizi kırık/hasarlı parçalar ve faturası ile birlikte bize geri göndermeniz halinde iade işlemi başlatılacaktır. 

 

 Kırılma İhtimali Olan Ürünlerin İadesinde Yapılması Gerekenler

 

İade etmek istediğiniz ürünü, kırılmayacak şekilde bize ulaşması için özel paketleme malzemeleri ile paketleyerek bize gönderebilirsiniz.

İade edilecek olan ürününüzü kırılacak eşya bilgisi ile kargoya teslim etmeniz önem arz etmektedir.

 

Ürün Ücretinin İade Edilme Süreci

 

İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir.

Ürün ya da ürünleriniz firmaya ulaştıktan sonra kontrol edilmekte ve iade koşullarına uygun olduğu görülürse siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Havale/EFT yöntemi ile yapılan siparişlerin geri ödemesi IBAN bilgileriniz alınarak banka hesabınıza yapılmaktadır. Ödeme yapılırken banka tarafından tahsis edilen tutarın iadesi ise gerçekleştirilmemektedir.

Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik göstereceğinden aralıklı olarak hesabınızı kontrol etmeyi lütfen unutmayınız.

İade işleminizin sürecini hakkında tarafınıza e-posta yolu ile bilgi verilmektedir.

İptal işlemlerinde de aynı işlemler geçerlidir.

 

Yurtdışına Gönderilen Siparişler için İade/Değişim Süreci

 

Yurtdışı satın alımlarında Ürün İade ve Değişimi kabul edilmemektedir.

Sadece kullanılamayacak durumda hasar almış ürün ya da ürünler için alıcıya para iadesi yapılır.

Alıcı, hasarlı ürün ya da ürünlerin resmini, isimlerini / barkod numaralarını ve sipariş numarasını info@iffbgroup.com adresine mail atarak ya da www.iffbgroup.com internet sitesi üzerinden ‘’Siparişlerim’’ menüsü içerisindeki ‘’Kolay İade’’ butonunu tıklayarak ücret iade işlemini başlatabilir.

Resimler doğrultusunda kullanılmayacak durumda olduğu anlaşılan ürün/ürünler için ücret ödemesi 10 gün içerisinde gerçekleştirilir.

bottom of page